Zajęcia zdalne Klubu Seniora + w Rudy Rysiu 15.06.2021

Cykl: Zajęcia dla Seniora

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Praw Osób Starszych. Zdarza się czasami, że osoby, które całe życie opiekowały się innymi i dbały o innych, w czasie swojej jesieni życia są źle traktowane. Jest to fakt niewybaczalny. Gdyż to osoby starsze zasługują na najwyższy szacunek swojego społeczeństwa, ponieważ to one włożyły już w jego rozwój ogromny wkład swojego życia.  Dziś okazji tego ważnego dnia zapoznamy się z PORADNIKIEM PRAW CZŁOWIEKA OSÓB STARSZYCH. Z tej okazji życzę też Wszystkim Seniorom samych pogodnych i szczęśliwych dni w gronie innych. Link do poradnika poniżej zapraszam:

https://www.rpo.gov.pl/sites/default/files/BIULETYN_RPO_Materialy_nr_72_Prawa_czlowieka_poradnik_dla_osob_starszych.pdf

Cykl: Zajęcia dla Seniora – Ogród

Mamy czerwiec, przepiękny miesiąc, choć pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza to i tak się nie poddajemy i często wychodzimy na spacery. Idąc po drogach naszej wsi zauważamy przy wielu domach posadzone różnokolorowe bratki, które niestety już przekwitają. A co o nich wiemy oprócz tego, że są przepiękne. Dziś się właśnie nimi zajmiemy. Poznamy je bliżej w ramach naszego ogrodniczego cyklu. Bratki, czyli fiołki ogrodowe, są potomkami fiołków, powstałymi na początku XIX wieku, w wyniku krzyżowania fiołka trójbarwnego, fiołka rogatego i fiołka ałtajskiego. Nie są, więc wytworem natury, lecz człowieka. Więcej dowiemy się z filmu, do którego link jest poniżej:

Cykl: Gimnastyka dla Seniora

Dziś też wspólnie poćwiczymy z Olą Żelazo, wracamy do kręgosłupa, który jest bardzo ważny w życiu każdego z nas, bo gdy boli to ciężko, co kol wiek robić.

Zdrowy kręgosłup wg Oli Żelazo to proste ćwiczenia dla osób starszych oraz początkujących. Wykonujemy 12 skutecznych ćwiczeń, które bezpiecznie angażują kręgosłup do pracy. Rozluźniamy mięśnie i uelastycznimy kręgosłup. Ten trening możemy wykonywać codziennie. W przypadku, gdy któreś z ćwiczeń sprawiałoby ból to opuszczamy je. Nie róbmy niczego na siłę. Czego możesz się spodziewać po tych ćwiczeniach? – Przyjemnego rozluźnienia i uruchomienia „zastanego” kręgosłupa, delikatnego wzmocnienia mięśni brzucha i tułowia, ćwiczeń, które z pewnością uda się nam wykonać. Link do ćwiczeń poniżej:

Miłego dnia!