Marzec 2026 w Klubie Senior+

W ubiegłym miesiącu uczestnicy Klubu „Senior+” brali aktywny udział w zajęciach o charakterze manualnym, integracyjnym oraz edukacyjnym.

Głównym motywem przewodnim wszystkich spotkań były przygotowania do zbliżających się Świąt Wielkanocnych oraz kultywowanie tradycji świątecznych.

Zdjęcie przedstawia Seniorów wycinających kształty w papierze

Zdjęcie przedstawia Seniorkę z gotową ozdobą wielkanocną

Seniorzy wykazali się ogromną kreatywnością i cierpliwością podczas tworzenia sztucznych kwiatów z krepiny. Kolorowe krokusy, róże i żonkile posłużyły do własnoręcznego przygotowania tradycyjnych palm.

Zdjęcie przedstawia Seniorów tworzących kwiaty z materiału

W ramach warsztatów artystycznych uczestnicy wykonali oryginalne wazoniki w kształcie wianków. Do ich stworzenia wykorzystano naturalne materiały – skorupki jaj. Praca ta wymagała dużej precyzji, a efekt końcowy stanowił wyjątkową dekorację świątecznego stołu.

Zdjęcie przedstawia wazoniki ze skorupek jaj

Odbyło się spotkanie poświęcone tradycjom kulinarnym. Seniorzy dzielili się sprawdzonymi, rodzinnymi przepisami na tradycyjne potrawy wielkanocne (m.in. żurek, mazurki i baby, sos chrzanowy). Rozmowy były doskonałą okazją do integracji i wspomnień.

Ostatnim elementem przedsięwzięcia było własnoręczne robienie kartek z życzeniami. Uczestnicy przygotowali kartki z życzeniami. Wykorzystali różne techniki plastyczne, tworząc unikalne pamiątki dla swoich bliskich oraz przyjaciół klubu.

Zdjęcie przedstawia Seniorów malujących kartki świąteczne

Wszystkie zaplanowane na ten miesiąc działania zostały zrealizowane. Zajęcia cieszyły się dużą frekwencją. Pozwoliły one nie tylko na rozwijanie zdolności manualnych Seniorów, ale przede wszystkim przeciwdziałały samotności, budując ciepłą, przedświąteczną atmosferę w naszej społeczności.

Przejdź do treści