Grudzień 2023

Grudzień w Klubie „Senior+” w Szczurowej był pełen radosnych chwil, świątecznej atmosfery i inspirujących wydarzeń. Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie tego wyjątkowego okresu.

W grudniu Seniorzy w ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, jak co roku, wykazali się swoimi zdolnościami artystycznymi przy tworzeniu stroików bożonarodzeniowych i innych ozdób świątecznych, które później były nierozłączną dekoracją wigilijnego stołu w rodzinnych domach.

Akcentem podkreślającym czas świąt była również wspólna Klubowa kolacja wigilijna. Przy tradycyjnych polskich potrawach, śpiewaniu kolęd, a także rozmowach Uczestnicy spędzali razem ten czas wraz z Wójtem Gminy Szczurowa Panem Zbigniewem Moskalem.

Seniorzy uczestniczyli także w bardzo lubianych zajęciach na siłowni pod opieką trenera personalnego.

W ramach zajęć prowadzone były również integracyjne gry i zabawy, czytanie książek, wspólne śpiewanie, a także zajęcia o tematyce prozdrowotnej. W grudniu nie zabrakło zajęć z cyklów historycznych, gdzie podczas jednych z nich Seniorzy zapoznali się z historią Szczurowej i okolic. Uczestnicy mieli możliwość poszerzenia wiedzy poprzez interesujące prelekcje podróżnicze.

To był wyśmienity koniec 2023 roku.