Listopad 2023

Miesiąc listopad w Klubie „Senior +” w Szczurowej był pełen ciepłych spotkań, edukacyjnych aktywności i inspirujących wydarzeń. Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie tego wyjątkowego okresu.

Niezapomnianym wydarzeniem była wycieczka do Muzeum Śląskiego w Katowicach, gdzie Seniorzy zwiedzili z przewodnikiem wystawę pt. „Skąd my są” przedstawiającej cały dorobek kulturowy i historyczny zachowany na Śląsku.

Zdjęcie przedstawia Seniorów słuchających przewodnika w muzeum
Zdjęcie przedstawia Seniorów przed bramą muzeum

Kolejnym wydarzeniem w którym udział brali członkowie Klubu to obchody dnia 11 listopada, gdzie w czasie akademii czytali wiersze patriotyczne.

Zdjęcie przedstawia Seniora występującego na scenie
Zdjęcie przedstawia Seniorkę występującą na scenie

Wspaniałym doświadczeniem także był „Wieczór pieśni patriotycznych”, który odbył się w Dworze Kępińskich w Szczurowej, gdzie przy akompaniamencie muzyki na żywo Seniorzy śpiewali polskie pieśni patriotyczne.

Zdjęcie przedstawia Seniorów zgromadzonych na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w Dworze Kępińskich w Szczurowej

Ciekawym spotkaniem, które odbyło się w ramach edukacji członków Klubu była prelekcja na temat cukrzycy przedstawiona przez zaproszonego lekarza, w czasie spotkania seniorzy mogli sprawdzić swoje BMI, ale także poziom cukru we krwi.

Zdjęcie przedstawia lekarza oraz Seniorkę podczas pomiaru poziomu cukru we krwi

W listopadzie nie zabrakło zajęć z cyklów historycznych, podróżniczych, zajęć na siłowni z trenerem personalnym, ale także integracyjnych gier i zabaw. 

To był bardzo udany miesiąc!