Luty 2024

Luty w Klubie „Senior+” w Szczurowej był pełen fascynujących aktywności i inspirujących spotkań, które obfitowały w różnorodne zajęcia mające na celu integracje i rozwijanie naszej społeczności Seniorów.
Miesiąc rozpoczęto od przyjemnych spotkań spędzonych przy grach planszowych, zabawach i wspólnym śpiewie. Dla miłośników literatury przygotowaliśmy czas na czytanie najnowszych gazet oraz książek z szerokiego repertuaru.

W ramach zajęć ruchowych, pod czujnym okiem trenera personalnego, ćwiczyliśmy dla zdrowia i dobrej kondycji fizycznej.

Pozostając w temacie zdrowia, w lutym Seniorzy mieli możliwość wyjechać dwukrotnie na Baseny Mineralne Solec Zdrój. Warto dodać, że Basen solankowo-siarczkowy w kompleksie Basenów Mineralnych to pierwszy i jedyny taki basen w Polsce.

W naszym Klubie, dbając o dobrą kondycję psychiczną, odbyły się również zajęcia psychologiczne, podczas których rozmawialiśmy o życiowych trudnościach i sposobach radzenia sobie ze stresem. Dodatkowo, eksplorowaliśmy nasze osobowości dzięki testom psychologicznym oraz dyskutowaliśmy na różnorodne tematy podczas forum dyskusyjnego.
Nie zabrakło również zajęć o tematyce historycznej podczas których uczestnicy poznali mniej znaną historię i dzieje Krakowa z okresu II wojny światowej.

Kolejnym wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym było świętowanie Tłustego Czwartku przy pysznych pączkach własnego wypieku oraz projekcji kabaretów, które rozbawiły nas do łez.

W naszym Klubie stawiamy również na rozwijanie kreatywności i zdolności artystycznych. W lutym tworzyliśmy prace plastyczne o motywach wiosennych oraz bawiliśmy się podczas zajęć teatralnych, improwizując i ucząc się od siebie nawzajem, a także wspólnie rozwijając swoje talenty.

W każdym spotkaniu staraliśmy się tworzyć przyjazną i otwartą atmosferę, sprzyjającą budowaniu nowych znajomości i relacji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i entuzjazm, który sprawił, że każdy dzień w Klubie „Senior+” był wyjątkowy i pełen radości.